Skip to:

Mechanizm sprężynowy

Do zabezpieczenia biur, sklepów oraz lokali handlowych bardzo często stosuje się rolety wyposażone w mechanizm sprężynowy w połaązeniu z zamkiem baskwilowym w listwie końcowej lub pośredniej oraz systemem uchwytów do unoszenia i opuszczania rolety. Takie rozwiązanie umożliwia opuszczenie rolety zarówno od strony wewnętrznej jaki i zewnętrznej oraz zabezpieczenie jej przed podniesieniem za pomocą zamka.

Podstawowym mechanizmem sprężynowym stosowanym w naszych roletach jest sprężyna 30/10 x 500, 18 obrotów pozwalająca na podnieść pancerz o maksymalnym ciężarze 13 kg. Sprężyna jest dostosowana do montażu w stosowanych przez nas wałkach ZF54.

Integralnym elementem rolety wyposażonej w napęd sprężynowy jest zamek z kluczem, który zabezpiecza roletę przed podniesieniem pancerza.

Dzięki zastosowaniu uniwersalnej listwy końcowej FIN359 mogącej także pełnić funkcję listwy pośredniej zamek można zamontować zarówno na dole pancerza (w listwie końcowej) jak i  pomiędzy listwami panczerza (w listwie pośredniej). Umiejscowienie zamka w listwie pośredniej to większa wygoda dla użytkownika rolety - sterowanie zamkiem nie wymaga bowiem schylania się do poziomu posadzki. Aby dodatkowo ułatwić sterowanie możemy zastsować dodatkową listwę pośrednią z wpuszczanym 2-stronnym uchwytem wewnętrznym jak również  2-stronny uchwyt zewnętrzny w listwie końcowej.

Zamek baskwilowy można także umieścić w listwie końcowej. Do podnoszenia pancerza rolety służy 2-stronny zewnętrzny uchwyt aluminiowy umieszczony również w listwie końcowej.

Zamek  baskwilowy dostępny jest w trzech podstawowych kolorach: białym, brązowym i szarym. Jednak na życzenie klienta możemy go również polakierować w innych niestandardowych kolorach. Uchwyty dostępne są w kolorach białym i brązowym oraz w wariancie lakierowanym na dowolny kolor RAL.

W celu ułatwienia opuszczania uniesionego pancerza rolety stosuje się laski ściągające. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku wysokich rolet, których opuszczenie może być kłopotliwe dla użytkownika. W naszej ofercie znajdziecie Państwo laski o długości 1000mm lub 1500mm w kolorze szarym.